Hlavní menu
Vyhledávání
Kontakt
Obecní úřad Vícenice
Vícenice č.p. 31
676 02
telefon:
568 423 400
mobil:
723 901 453
e-mail:
ou-vicenice@volny.cz
www:
www.vicenice.cz
IČ: 44065531

Úřední den:
pondělí:
17.30 - 19.00 hod.

ID datové schránky:
695aqjk

Statistika

Výstavba splaškové kanalizace - informace

Informace|04. 08. 2021|Vytisknout článek
   Pokračují práce na výstavbě splaškové kanalizace v obci. V současné době se dokončují práce na hlavních stokách v silnici. Tím se výstavba splaškové kanalizace dostává do další fáze, kterou bude postupná realizace odboček (kanalizačních přípojek) k jednotlivým nemovitostem. Práce na odbočkách k jednotlivým nemovitostem by měly začít přibližně v polovině srpna.

  Kanalizační přípojka se skládá z veřejné části přípojky a soukromé části přípojky. Veřejná část přípojky je potrubí (vč. revizní šachty) umístěné na veřejně přístupném neoploceném pozemku od zaústění do stokové sítě v silnici po hranici oploceného soukromého pozemku. Soukromá část přípojky je potrubí, které pokračuje za oplocením po soukromém neveřejně přístupném (oploceném) pozemku vlastníka nemovitosti až k připojované nemovitosti.

  Veřejné části kanalizačních přípojek budou zřízeny v rámci stavby hlavních stok splaškové kanalizace a jsou již součástí smlouvy o dílo v rámci realizace akce „Vícenice – splašková kanalizace“. Tyto části hradí obec.

  Jednotlivé veřejné části přípojek se zatím ukončí na hranici pozemků (oplocení). Vlastní propojení přípojky a připojované nemovitosti na novou budovanou splaškovou kanalizaci bude možné až po spuštění nové hlavní splaškové kanalizace, vč. čerpadel v šachtách na loukách. Předpokládaný termín nejdříve v září/říjen 2021. Termín bude ještě upřesněn a potvrzen budoucím provozovatelem kanalizace Vodárenskou akciovou společností a.s. Do té doby nelze odpady domu do nové splaškové kanalizace napojit!

  Soukromou část kanalizační přípojky bude realizovat vlastník připojované nemovitosti na své náklady.

  Na realizaci těchto soukromých částí kanalizačních přípojek vypsala obec dotační program pro poskytování dotací na výstavbu kanalizačních přípojek k rodinným domům na území obce Vícenice. Výše dotace činí 200,- Kč na 1 délkový metr skutečně realizované soukromé části kanalizační přípojky, v délce maximálně dle povolené projektové dokumentace „Vícenice – splašková kanalizace“ z roku 2019. O dotaci bude moci žadatel požádat až po realizaci předmětné kanalizační přípojky a až po jejím napojení na nově budovanou splaškovou kanalizace.

  Více o programu dotací zde v příloze Program pro poskytování dotací kanalizační přípojky Vícenice vč žádosti   a zde žádost na dotaci v příloze žadost o dotaci kanalizacni pripojky  

  Další informace ohledně kanalizace zde v příloze Výstavba kanalizace - informace  
Novinky
25.09.2021: posvícení
- viz kalendář akcí
Úřední deska
Anketa
Líbí se Vám stránky obce Vícenice?

Jsou super! (6187 hl.)
 
Docela se mi zamlouvají. (2930 hl.)
 
Celkem to ujde. (2288 hl.)
 
Lepší než nic. (2314 hl.)
 
Nic moc. (2655 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 16374

všechny ankety
Fotogalerie
Slavnostní zahájení rybářské sezóny 2010 - 19
Slavnostní zahájení rybářské sezóny 2010
zobrazení: 3579
známka: 0
Okolní obce
Služby v obci a odkazy
 
Web je postaven na enginu phpRS  |  RSS  |  Redakce  |  O webu  |  (c)2008