Pouťový fotbal - 28. června 2008

Autor: Vítězslav Krotký <admin(at)vicenice.cz>, Téma: Ostatní, Vydáno dne: 04. 09. 2008

  I letos, jak už se stalo tradicí, se na pouť ve Vícenicích konalo fotbalové utkání mezi týmy ženatých a svobodných. Letošní zápas se konal v sobotu 28. června 2008 od 15.00 hodin.

  Počasí se přes všechny obavy umoudřilo, trochu se ochladilo a navíc i foukal vítr. Oproti tropickým podmínkám v týdnu to byly vcelku ideální podmínky pro fotbal. Také díky tomu přilákal zápas docela slušné množství diváků. I hráčská účast byla jednou z nejlepších za několik posledních let, takže zápas sliboval opravdu zajímavou podívanou. A skutečně se bylo na co dívat. Tým ženatých byl letos navíc posílen o několik zvučných jmen. Vedle světové gólmanské jedničky Petra Jirky Čecha, se svojí neodmyslitelnou tankistickou helmou, to byl např. vynikající nizozemský hráč Edgar Radek Davids.
  Po vyrovnaném prvním poločase, který skončil 5:5, se na začátku druhé půle lépe zorientoval tým ženatých. Tým ženatých, hrající nyní po větru, se rychle ujal vedení, které nakonec navýšil až na hrozivých 9:6. Svobodní se ale nevzdali a ve strhujícím závěru dokázali vyrovnat na 9:9. Poslední slovo měli ale opět ženatí. V posledním útoku zápasu po standardní situaci dokázali vsítit 10. rozhodující gól. Zápas tak skončil 10:9 pro ženaté.
  Petr Jirka Čech v brance ženatých opět ukázal svoji kvalitu, zároveň ale také dokázal, že centrované míče do vápna mu v poslední době dělají problémy a několikrát z těchto situací po nejistých zákrocích inkasoval. Edgar Radek Davids se projevil jako platná posila, vsítil 2 branky, ale přes všechnu snahu hattricku nedosáhl.
  V týmu svobodných zazářil Jarda Tengeri, který vsítil 4 góly. Nakonec se ale stal tak trochu smutným hrdinou zápasu, protože další řadu tutovek neproměnil a po jeho zákroku (i když sporném) se navíc proti svobodným kopala penalta.
  Zápas se jinak vydařil, byl zajímavý a až do konce dramatický. Nezbývá, než se těšit na příští zápas. Díky stoupající tendenci formy týmu svobodných si myslím, že už v příštím zápase bychom se mohli dočkat premiérového vítězství týmu svobodných.
  Na momenty ze zápasu se můžete podívat ve fotogalerii.